Jak zachować dietę na urlopie?

Jak zachować dietę na urlopie

Jak zachować dietę na urlopie

Urlop to czas, który chyba najmniej sprzyja przestrzeganiu diety. Wszędzie można kupić lody, piwne ogródki zapraszają do wypicia szklaneczki złocistego płynu, nawet coraz modniejsze sprzedawane na wynos mrożone kawy to bomby kaloryczne.

Co więc zrobić? Przed wyjazdem zapytaj siebie, czy możesz na chwilę nie tyle zrezygnować z diety, ile trochę ją naciągnąć. Ustal jednak wyraźny limit (np. jedna gałka lodów dziennie, jedno piwo wieczorem) którego będziesz skrupulatnie przestrzegać. Pomoże ci to w zachowaniu diety, a jednocześnie będziesz mogła cieszyć się z wakacji.

Zrezygnuj z all inclusive

Sstoły uginające się pod ciężarem jedzenia to niezbyt dobre środowisko dla osoby na diecie. Darmowe jedzenie na wyciągnięcie ręki będzie Cię kusić i utrudni dotrzymanie diety. Zamiast tego żyw się samodzielnie – na śniadanie kupuj jogurt i płatki, wieczorem idź na obiad do restauracji. W przerwie jedz świeże owoce i warzywa.

Zamiast słodyczy zdrowa przekąska

Wyjazd za granicę to świetna okazja, by spróbować miejscowego jedzenia, w tym owoców. W ciepłych krajach wiele egzotycznych owoców możesz kupić na targach, zerwanych raptem dzień czy kilka dni temu. Ich smak jest pełniejszy od tego, który znasz z Polski. Świeże owoce i warzywa idealnie spełnią się w roli drugiego śniadania i podwieczorku.

Smoothies i świeżo wyciskane soki

ugaszą pragnienie lepiej niż kufel zimnego piwa i chłodzą bardziej niż porcja lodów  z bitą śmietaną. Nie będziesz czuć się po nich ociężale, chętniej więc ruszysz na dalsze zwiedzanie.

Jedz dania z grilla

Są zdrowsze i mniej kaloryczne od dań smażonych w głębokim tłuszczu i mają niesamowity aromat.

Planuj co będziesz jeść przez cały dzień

Zawsze miej przy sobie jogurt lub owoc – dzięki temu unikniesz „konieczności” kupienia sobie czegoś niezdrowego, jeśli głód dopadnie Cię z dala od hotelu.

Pamiętaj

Fakt, iż wszędzie sprzedają jedzenie i napoje nie znaczy, że musisz je kupować. Może pieniądze na jedzenie lepiej przeznaczyć na pamiątki?

Więcej jesz?

W takim razie też więcej się ruszaj. Zamiast leżeć na leżaku i spać do południa chodź na spacery, zwiedzaj, pływaj i nurkuj. Zamiast biec na kolejne danie serwowane w hotelu weź udział w zajęciach tanecznych albo aerobiku na plaży. Lekka i nieprzejedzona będziesz czuła się i wyglądała lepiej i szczuplej.

Comments

comments