Jak wybrać dobry catering dietetyczny 

Jak wybrać dobry catering dietetyczny 

by Redaktor

Określenie rodzaju cateringu, którego potrzebujesz 

Na przykładzie restauracji albo na przykładzie cateringu dietetycznego – jedzenie, które Państwo serwujecie może być smaczniejsze jedzenie niż dania dostarczane przez konkurencję. Możecie Państwo korzystać z lepszych produktów niż konkurencja, albo Państwa dostawcy mogą być sympatyczniejsi. Jednak wszystko o czym przed chwilą wspomniałam to zbyt mało, żeby Państwa produkt na rynku realistycznie wyróżniał się na tle działalności firm konkurencyjnych – wszystkie zalety tego typu musicie Państwo obudować dodatkowo. Warto skupić uwagę na przykład na to z jakich produktów korzystamy? Czy w Państwa działalności są to faktycznie jakieś specjalne certyfikaty ekologiczne? Czy mamy jakiegoś szefa kuchni, który nam ten catering dobiera. Czy mamy jakiegoś świetnego, wykwalifikowanego dietetyka? 

Wybór firmy cateringowej wcale nie musi być trudny. Wystarczy, że przed podjęciem decyzji będziesz pamiętał o kilku rzeczach. Po pierwsze sprawdź opinie innych klientów, niestety zdarzyły się na rynku firmy, które nie dostarczały posiłków, a nawet jeśli dostarczały to jakość tych posiłków była bardzo kiepska. Oczywiście opinie mogą być różne, ale warto je sprawdzić. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, jak długo firma jest na rynku. Im dłużej, tym większa szansa na to, że jakość ich posiłków jest naprawdę dobra. Przed wyborem diety cateringowej sprawdź również dostępne rankingi diet oraz sprawdź podstawowe info o firmie. Firma, która jest dobra, nie ukrywa, a wręcz przeciwnie chwali się tym, skąd bierze produkty (np. od lokalnych sprawdzonych sprzedawców, a nie z marketów) oraz informuje o tym, kto bierze udział w procesie planowania i przygotowania posiłków. Aby jadłospis był odpowiednio skomponowany, planowaniem powinien zajmować się doświadczony dietetyk, z kolei przygotowaniem kucharze. Nie może również zabraknąć współpracy z dobrymi dostawcami którzy zapewnią dowóz w odpowiednich warunkach, aby dania były świeże i zawsze na czas. 

Gdy zaczęliśmy tworzyć ranking cateringów to wyznaczyliśmy sobie ważne atrybuty cateringu, jednym z nich była dostępność. Bierzemy pod uwagę czy firma cateringowa jest lokalna (np. jedno miasto lub jedno województwo) czy oferuje dostawy na terenie całego kraju. Weźmy za przykład firmę o nazwie „Catering Dietetyczny Warszawa”, po samej nazwie można wywnioskować, że jest on lokalny, tylko na miasto Warszawa, dlaczego trafił do katalogu polecanych przez nas diet pudełkowych? Bo jest najzwyczajniej w świecie godny polecenia. Przykładem cateringu dietetycznego, który dowiezie posiłki do każdego miasta jest np. Powermeal, Masterdieta, Fitnezja, Zdrowy Catering, Pyszna Fabryka, Tytka Fit czy Maczfit, od niedawna każdy z tych cateringów dostarcza nam do biura minimum jedną paczkę, mimo że znajdujemy się w małym miasteczku. 

Jakiego cateringu potrzebujesz

Określenie rodzaju cateringu, którego potrzebujesz

Biorąc pod uwagę potrzeby żywieniowe Twoich gości 

Jeśli nie chcesz planować posiłków, zaufaj specjalistom, którzy zrobią to za ciebie. W efekcie codziennie rano pod swoimi drzwiami znajdziesz zdrowe i co najważniejsze pyszne posiłki, które będą twoim całodziennym jadłospisem. To przede wszystkim wygodne, a porcje możesz zabrać ze sobą do pracy, zapakować dzieciom do szkoły, zjeść w domu lub w biurze także po podgrzaniu. Catering świetnie wpisze się w tym twojego dnia. Jest także doskonałym rozwiązaniem, gdy ważna jest dla ciebie dieta, chcesz schudnąć lub też wyeliminować określone składniki. Być może jest to również najlepszy sposób, by spróbować nowości na rynku żywieniowym, które są w modzie i które w pewien sposób mają nam zagwarantować lepsze samopoczucie i zdrowie. Być może właśnie dieta paleo, wegańska czy ketogeniczna stanie się ulubionym sposobem odżywiania. A o wszystko zadba catering dietetyczny. Kraków i okolice są obsługiwane z najwyższą starannością i troską o jakość posiłków oraz najlepszy smak. 

Ważne jest nie tylko to, kto przygotowuje nasze posiłki, ale również ekspert ustalający jadłospisy. Musi to być osoba posiadająca niezbędne kwalifikacje, a więc dietetyk dysponujący wiedzą potrzebną do układania zbilansowanych planów żywieniowych nastawionych na określone rezultaty. Jedząc codziennie te same rzeczy, np. kurczaka, ryż i owoce, również możemy schudnąć, jednak niesie to za sobą negatywne konsekwencje. W krótkim czasie nabawimy się nabawimy się niedoborów pokarmowych spowodowanych brakiem obecności w diecie niektórych składników odżywczych. 

Batoniki, kanapki i kawa – tym większość Polaków żywi się w pracy. Jednocześnie rośnie świadomość, że regularne jedzenie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Dlatego klienci są skłonni zapłacić spore kwoty za zdrowe posiłki z dostawą pod wybrany adres – do domu czy też pracy. Nic więc dziwnego, że rozwinął się biznes, który pomaga rozwiązać ten problem. Podmioty zajmujące się tzw. kateringiem dietetycznym wyrastają jak grzyby po deszczu. 

Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego 

Warto wybierać fit catering firmy, której plany żywieniowe opracowane zostały przez doświadczonego dietetyka. Tylko w ten sposób można skomponować posiłki tak, aby zapewniły podaż niezbędnych składników odżywczych. Sprawdź, czy wybrany catering ma rekomendacje poważanych instytucji, np. Instytutu Żywności i Żywienia. 

Głównym założeniem cateringu dietetycznego jest dostarczanie klientom zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Mają one w zamyśle uwzględniać zasady zdrowego odżywiania, być zbilansowane i dostosowane pod względem kaloryczności do potrzeb żywieniowych danej osoby oraz w miarę możliwości – do prowadzonego przez nią stylu życia oraz odżywiania. Decydując się na dietę “z pudełka” otrzymujemy posiłki zgodne z zaplanowanym przez dietetyka planem żywieniowym, dania wzbogacone o składniki odżywcze niezbędne do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia, a także zbilansowane pod względem ich określonej kaloryczności. 

Z pewnością wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego powinien być uzależniony od jakości przygotowywanych posiłków, jakie otrzymuje klient. W przypadku gdy nie jesteśmy do końca przekonani czy taki catering zadowoli nasze kubki smakowe, warto zdecydować się na próbny catering dietetyczny. Firmy cateringowe oferują zestawy testowe z dostawą do domu. W zależności od oferty, będą to zestawy jednodniowe, ale zdarzają się także oferty cateringu na trzy dni lub więcej. Zamówienie próbnego zestawu, pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Szczególnie tym, którzy nie do końca są przekonani do takiej formy żywienia. 

jaki catering wybierasz

Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego   

Przygotowywanie i podawanie posiłków 

Zacznijmy od celu! Po co codziennie nasi kucharze wstają bardzo wcześnie, jadą do przemyślanej, dobrze wyposażonej kuchni i przygotowują opracowane przez naszą dietetyczkę posiłki wkładając w to sporo wysiłku, pasji i serca? Chcemy zaproponować Wam pyszne posiłki dostosowane do Waszych preferencji, ograniczeń żywieniowych czy specyficznego zapotrzebowania wynikającego z różnego wieku, rodzaju i intensywności aktywności fizycznej, czy stanu fizjologicznego. Banał, prawda? Przecież każdy catering to robi? Tu można polemizować, ale my cenimy sobie jakość, uczciwość względem klienta, nie używamy chemii w kuchni, dbamy o estetykę i bilans składników odżywczych w każdym pudełku. 

Dostarczane przez nas posiłki są gotowe do spożycia. Dzięki specjalnym oznaczeniom będziesz wiedzieć czy posiłek należy zjeść na zimno czy wymaga on wcześniejszego podgrzania. Na posiłkach znajdziesz również informacje o rodzaju posiłku, co to za danie oraz jaka jest jego kaloryczność. W naszym przygotowanym dla Podbrzezia Górnego cateringu dietetycznym możesz nie tylko wybrać jeden z oferowanych przez nas rodzajów diety, możesz również wykluczyć z posiłków produkty, których po prostu nie lubisz. Możesz swobodnie zmieniać wybraną przez siebie dietę na inną oraz zmieniać jej kaloryczność, aby sprawdzić jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy. 

Znaczna część potraw w menu, to takie dania, których nie mielibyśmy czasu samemu przygotować w dni robocze – nawet spoglądając na 10 lutego powyżej – mamy tam pełnoziarniste ślimaki z porem i cukinią, makowy biszkopt. Myślę, że warto czegoś takiego szukać w cateringach – wtedy wiemy, że płacimy za coś, czego sami nie zrobimy w 5 minut przed wyjściem z pracy. 

Zarządzanie budżetem 

M.P.: Warto jeszcze dopowiedzieć, że będzie to zależało od tego jaki do tej pory był budżet. Czyli, jeśli punktem wyjściowym byłoby to, że wcześniej nie robiliśmy absolutnie nic, nasza firma działała organicznie – czyli z poleceń klientów – a nowych klientów przybywa, i dopiero teraz zaczynamy się reklamować na Facebooku, na stronie internetowej Instagramie, na Adwordsach to skalujemy to dalej. 

A.B.: I tutaj znów powracamy do potrzeby określenia grup docelowych – czyli do strategii. Szanowni Państwo na samym początku kiedy planujemy jakiekolwiek działania musimy określić kto stanowi grupę docelową dla Państwa produktu/usługi. Zazwyczaj określa się trzy grupy docelowe i to na nich przedsiębiorstwa powinny koncentrować działania marketingowe. Dopiero po określeniu kim jest Państwa grupa docelowa zaleca się przeprowadzenie analizy bliższego otoczenia, która odpowie na pytania: z jakich kanałów komunikacyjnych powinniśmy korzystać aby nasze działania były efektywne? Ile średnio czasu poświęcają nasi odbiorcy w social mediach? Jaki model komunikacji będzie najbardziej efektywny dla danej grupy docelowej? Wiadomo, że młodsi użytkownicy korzystają z takich platform jak Instagram, starsi preferują spędzanie wolnego czasu na Facebooku. Jeżeli grupą docelową stanowią odbiorcy, którzy wolą przekaz informacji w formie grafiki/zdjęcia – znów skłonimy się w stronę Instagrama. Jeśli jednak przekaz ma mieć formę tekstu pisanego – zdecydowanie zaleca się publikację na Facebooku. Szanowni Państwo, bardzo często musimy manewrować kanałami komunikacyjnymi – zarówno Facebook jak i Instagram to narzędzia, które zaleca się prowadzić wymiennie, z większą przewagą publikacji na Instagramie. 

Klient musi mieć jasny przekaz, ile zapłaci za świadczoną usługę. Co do zasady firmy na swoich stronach internetowych umieszczają cenniki. Ważne jest, by nie zawierały one żadnych ukrytych kosztów. Grupą docelową w przypadku kateringu dietetycznego są osoby z grubszymi portfelami. Bez problemu zapłacą stosunkowo wysoką cenę za świadczone usługi, ale nie zaakceptują wprowadzania ich w błąd. 

Related Posts

1 comment

Michał 26 stycznia, 2023 - 5:38 pm

Super wiem na czym skupić się przy wyborze kateringu

Reply

Leave a Comment