Jak wybrać zastawę do stołu 

Jak wybrać zastawę do stołu 

by Redaktor

Rozważ swój styl 

Nie każdy przepada za stylem vintage, dlatego dołączyliśmy również zestaw obiadowy do bardziej nowoczesnych wnętrz. Kolekcja Felicity to szorstka, młotkowana dekoracja na uchwycie połączona z wykończeniem na wysoki połysk. Można je myć w zmywarce i będą stanowić uzupełnienie każdego stołu. 

Nawiasem mówiąc, jest to również ważny nośnik stylu. Wykonany z muszli lub przypominający węzeł marynarski, będzie wskazywał na stylowy kierunek Hamptons. Więcej dekoracji, biżuterii, sprawdzi się na weselnym stole. Proste, wykonane z drewna lub trawy morskiej – przybliżą aranżację do ekologicznego klimatu. 

Obrusy – należy prać i prasować. Wybór koloru obrusu zależy od gustu: może być tradycyjny, biały, co nie sprawia problemów przy wyborze innej zastawy stołowej, lub bardziej nowoczesny – kolorowy, który ożywi stół. Pamiętaj, że używanie kolorowego obrusu wymaga zastosowania odpowiednio dobranych dodatków. 

jaką zastawe wybrac

Rozważ swój styl   

Weź pod uwagę swój budżet 

Dokładnie… zanim jeszcze kupisz patelnię, warto zdecydować, czego szukasz. Wymienione poniżej punkty pomogą rozwiązać ten problem. Dzięki nim już na etapie przeglądania ofert w sklepach z wyposażeniem kuchni szybko znajdziesz patelnię, która w 100% spełni Twoje oczekiwania. Określ, do czego będziesz jej potrzebować Wybierając patelnię, bardzo ważne jest określenie, co będziesz na niej smażyć. Na przykład patelnia do naleśników różni się znacznie od patelni lub woka, które są używane głównie do przygotowywania chińskich potraw. Jeśli jednak masz pełną świadomość, że gotowanie w domu nie jest Twoją ulubioną czynnością i zdecydowanie wolisz zamawiać jedzenie na wynos, wystarczy uniwersalna i funkcjonalna patelnia teflonowa lub aluminiowa. 

Na rynku bez problemu znajdziemy zastawę stołową na 12 osób. Wszystko zależy od naszych preferencji lub potrzeb oraz ilości elementów, które powinna zawierać nasza usługa. Wartość ceny zawsze zależy od ilości naczyń, których potrzebujemy, dlatego zawsze należy pamiętać, że pojedynczy talerz lub filiżanka kosztuje więcej niż większy zestaw tego samego naczynia. 

Jeśli prowadzisz firmę B2B, Twój system CRM odegra tutaj kluczową rolę. Warto przeanalizować informacje o kliencie, jego ścieżce do zakupu oraz zakupionych usługach (czym są te usługi, jaka jest wartość życiowa klienta, jakie miał zastrzeżenia podczas procesu zakupowego, czym jest churn). 

Weź pod uwagę grupę docelową 

W większości przypadków masz więcej niż jedną publiczność. Zastanów się jednak, czy Twój przekaz marketingowy nie powinien być inny dla każdej niszy. Jeśli uda Ci się dotrzeć z tym samym przekazem do dwóch nisz, prawdopodobnie doszło do nadmiernej segmentacji rynku. 

Ukierunkowany marketing pozwala skoncentrować się na komunikowaniu Twojej marki do określonych grup osób, które są bardziej skłonne do zakupu od Ciebie. To tańszy, wydajniejszy i skuteczniejszy sposób dotarcia do potencjalnych klientów i generowania biznesu. Posiadanie jasno określonej grupy docelowej ułatwia określenie, gdzie i jak promować swój biznes. 

Kim są Twoi obecni klienci i dlaczego kupują właśnie u Ciebie? Szukaj wspólnych cech i zainteresowań. Które z nich przyciągają najwięcej klientów? Są szanse, że inne osoby podobne do nich również mogą skorzystać z Twojego produktu/usługi. 

Rozważ ustawienie stołu 

W jadalni powinno znaleźć się miejsce nie tylko na stół, ale również na kredens lub komodę do przechowywania sztućców, obrusów itp. Należy również zastanowić się, ile miejsca potrzeba wokół blatu. Aby osoba siedząca przy stole mogła swobodnie usiąść po lekkim odejściu od stołu po jedzeniu, musi być zachowana odległość około 50 cm (łącznie z krzesłem) między krawędzią stołu a oparciem krzesła. Jeżeli stół ma szerokość 100 cm, to wraz z osobą na nim siedzącą zajmuje 200 cm. Jeśli po jednej stronie siedzi więcej niż dwie osoby, nadal muszą przejść za biesiadnikami. Wygodnie jest zostawić 60 cm z każdej strony stołu, ale absolutne minimum to 40 cm. Wyciąga się zatem wniosek, że minimalna szerokość jadalni to 280 cm. Wygodna ma 320 cm, możemy zwiększyć jej głębokość, jeśli bufet, kredens lub konsola mają stanąć pod ścianą. 

Myślę, że zgodzisz się z nami, że elegancki stół jadalny wygląda atrakcyjniej. Podczas nakrywania do stołu zwracaj uwagę na szczegóły. Zwróć uwagę na to, aby zastawa stołowa i dekoracje stanowiły harmonijną całość, zwłaszcza jeśli planujesz eleganckie przyjęcie. Jeśli chcesz, aby nakrycie stołu wyglądało elegancko, musisz zwrócić uwagę na następujące szczegóły: 

Bardzo ważne jest prawidłowe ułożenie talerzy na stole. Odpowiednie nakrycie stołu oznacza, że każdy talerz ma swoje miejsce. Zacznij od postawienia dużego płaskiego talerza – powinien on znajdować się około 1 cm od krawędzi stołu. Od razu warto zauważyć, że ten duży talerz, znany również jako talerz obiadowy lub podkładka, nie jest przeznaczony do jedzenia. Umiejscowienie tzw. płyty dolnej określa miejsce, w którym znajduje się każdy gość. Umieść talerz obiadowy na talerzu podstawowym, a na nim talerz do zupy lub sałatki. W lewym górnym rogu pokrywy powinien znajdować się mniejszy pojemnik na chleb i masło. 

Jak ustawić stół

Rozważ ustawienie stołu 

Rozważ ilość swojego stołu 

Wielkość stołu zależy od tego, ile miejsca potrzebujemy oraz od wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć stół. Dobrze dobrany porządny stół to niewielki wydatek, ale biorąc pod uwagę, że będzie nam służył przez wiele, wiele lat, ten wygląda trochę inaczej. Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, nie musimy się martwić, że za rok czy dwa będziemy potrzebować nowego. Jeśli szukasz informacji na temat pielęgnacji mebli drewnianych, koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł: Jak dbać o meble drewniane? 

Długość stołu, jaki powinniśmy wybrać, zależy od tego, ile osób siedzi jednocześnie i czy bierzemy pod uwagę położenie blatu stołu. Ważna jest również wielkość pomieszczenia, w którym postawisz stół. Nigdy nie wolno o tym zapominać. Jeśli stół o długości 150 cm zostanie umieszczony w dużym i przestronnym pomieszczeniu, całkowicie zniknie i będzie wyglądał nieproporcjonalnie. Zbyt duży stół przytłoczy małe wnętrze, zagracając je, a ponadto nie będziesz w stanie dostrzec jego prawdziwego piękna. Jeśli nasza jadalnia lub kuchnia jest niewielka, często wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest wybór stołu rozkładanego. 

Jak dobrać rozmiar stołu do jadalni? Wybór odpowiedniego stołu nie jest prostą sprawą, tym bardziej jeśli chodzi o jego wymiary. Wielu z Was mogło już to rozgryźć, a ci, którzy wciąż stoją przed tymi dylematami, z pewnością uznają poniższe wskazówki za przydatne. 

Rozważ projekt swojego stołu 

Mam nadzieję, że zainspirujecie się do uświetnienia każdego „zwykłego” obiadu piękną, klasyczną i wysokiej jakości zastawą stołową ALTOM DESIGN (Pieknowdomu.pl). Bogaty wybór produktów i różnorodne wzornictwo pozwalają skompletować ciekawą zastawę stołową według własnych preferencji w rozsądnej cenie. Wtedy zamiast kosztownych bukietów i delikatnej roślinności wystarczy dodać proste aranżacje na podwórku, na skwerze przed blokiem lub na pobliskiej trawie i dotknąć tego, co w tym momencie pory roku dała nam natura. 

Ułóż naczynia na stole po swojemu. Mieszaj i dopasowuj różne style, aby uzyskać ciekawe tekstury. Wszystko zależy od osobistego gustu. Przy tak wielu opcjach do wyboru masz teraz najlepsze wskazówki, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru dla wszystkich Twoich potrzeb. Udanych zakupów. 

Kolejna mata na stół – korek wykonana z płyty MDF, wyróżnia się tym, że może przedstawiać dowolną tematykę. Chcesz bazi, botanicznych nadruków, majestatycznych ptaków lub wybuchu koloru w swoim wnętrzu nawet w środku zimy? Dzięki tak wielu stylom na pewno znajdziesz idealną podkładkę na stół – dostosuj ją do swojego nastroju, wakacji, pory roku lub zmiany wystroju. Zaletą tej maty jest to, że jest łatwa w czyszczeniu, odporna na zarysowania i trwała. 

Related Posts

1 comment

Artur 26 stycznia, 2023 - 5:38 pm

super artykuł, świetnie się go czyta

Reply

Leave a Comment