Jaki mikser kupić do kuchni 

Jaki mikser kupić do kuchni 

by Redaktor

Istnieje wiele mikserów kuchennych do wyboru, ale który z nich jest najlepszy dla Ciebie? 

Jaki mikser kupić do gastronomii? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego pojemność. Dostępne są bowiem zarówno małe, 7-litrowe miksery spiralne, jak i ogromne, 40-litrowe, w którym możesz wyrabiać ciasto z aż 16 kg mąki! Obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta, jednak pracujące przy tej maszynie osoby warto zapoznać z zasadami BHP w gastronomii. 

Jaki mikser wybrać, jeśli podczas codziennych prac kuchennych wykonujesz o wiele więcej czynności, niż tylko mieszanie i ubijanie, a podstawowe końcówki miksera ręcznego Ci nie wystarczają? W takiej sytuacji warto skusić się na zakup miksera planetarnego, kierując się podobnymi wytycznymi, jak w przypadku miksera ręcznego. Dodatkowo jednak warto zastanowić się również nad jego dodatkowymi funkcjami. Czym powinien się wyróżniać taki robot? 

Nie jest łatwo zdecydować, jaki mikser ręczny kupić. Dlatego, aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy ranking dobrych mikserów, które sprawdzą się w każdej kuchni, pozwalając na komfortowe miksowanie nawet wymagających składników. Poniżej znajdziecie polecane miksery kuchenne. 

który mikser jest najlepszy dla Ciebie?   

Istnieje wiele mikserów kuchennych do wyboru, ale który z nich jest najlepszy dla Ciebie?   

 

Wybierz odpowiedni mikser do swoich potrzeb 

Przede wszystkim wybierz mikser, który będzie Ci służyć do celów, do jakich najbardziej go potrzebujesz. Większość modeli posiada różne nakładki, dzięki czemu jesteś w stanie dostosować urządzenie do swojego aktualnego zadania, poza zwykłym miksowaniem składników najlepsze modele pozwolą Ci przecierać, ubijać czy blendować. Dlatego, jeśli chcesz mieć narzędzie możliwie najbardziej wielofunkcyjne, wybierz takie, które w zestawie posiada różne mieszadła. Mimo wszystko jednak najlepiej to narzędzie sprawdzi się do przygotowywania deserów – ciast czy lodów (oczywiście. później musisz je mrozić). 

Wybór rodzaju najlepszego miksera powinien zależeć od tego, co potrzebujesz. Jeśli Twoim celem jest mieszanie niewielkich ilości składników, lepszy okaże się mikser ręczny. Z racji dużej mobilności będziesz mógł miksować produkty w dowolnie wybranym pojemniku. Ponadto dzięki małej wadze nie odczujesz dużego zmęczenia. 

Wybierz model ze specjalną stopką miksującą, a Twój mikser zastąpi Ci także tradycyjny blender. Zdecyduj się na mikser z dodatkowym kielichem, a szybko zmielisz orzechy lub płatki owsiane na zdrową mąkę. Jednak to nie wszystko, z odpowiednią końcówką do przecierania wyczarujesz też idealnie gładkie puree . 

Rozważ cechy miksera kuchennego 

W tym przypadku mikser kuchenny w zestawie posiada dedykowaną, współpracującą z nim misę, która posiada swoje miejsce w obudowie. Tego typu miksery przydadzą się osobom, które często gotują lub pieką. Do misy miksera wystarczy wsypać składniki, ustawić odpowiedni tryb i… gotowe. Można odpocząć lub zająć się innymi, kuchennymi obowiązkami. Mikser ręczny z misą to sprzęt do cięższych zadań, dlatego też musi dysponować odpowiednio większą mocą, która poradzi sobie np. z mieszaniem dużej ilości ciasta (optymalnie, by było to powyżej 1200 W). Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę również na pojemność misy, akcesoria dołączone do miksera, a także na tryby prędkości oraz pracy (szczególnie przydatny może być tryb pracy pulsacyjnej – idealny, gdy dany produkt wymaga stopniowego mieszania lub rozdrobnienia). 

Najlepszy mikser kuchenny to urządzenie, dzięki któremu wiele prac wykonywanych w kuchni stanie się lekkie i przyjemne. Jednak, aby tak było, konieczna jest rozwaga przy wyborze sprzętu, ponieważ kupno nieodpowiedniego może zakończyć się tym, że nie sprawdzi się on w Twojej sytuacji. Jeśli mimo naszych porad, nadal masz wątpliwości związane z wyborem – sprawdź ranking, który jest poniżej. 

To zestaw, który bardzo często znajdzie zastosowanie w kuchni. Pamiętaj jednak, aby się nie ograniczać. Jeżeli masz do wyboru mikser kuchenny, który posiada dodatkowe końcówki umożliwiające miksowanie, ucieranie, czy ubijanie – pomyśl nad jego zakupem.

Jaki powinien być mikser kuchenny

Rozważ cechy miksera kuchennego  

 

Wybierz odpowiednią baterię kuchenną do swojego budżetu 

Oprócz kwestii technicznych wybór właściwej baterii kuchennej zależy całkowicie od Ciebie. Zależy od kuchni, Twoich zapotrzebowań, budżetu i gustu. Znasz już najważniejsze cechy. Teraz przyjrzyjmy się bliżej naszym bateriom kuchennym i porównajmy je. W ten sposób wybierzesz baterię, która najlepiej będzie wspierać Cię w codziennej pracy w kuchni. 

Wybór baterii kuchennych powinien być przemyślany. Na rynku znajduje się bardzo duży rodzaj baterii jednak to jaką wybrać dla wielu osób stanowi duży kłopot. Baterie zmieniły swoje oblicze na przestrzeni lat dlatego by wybrać jak najlepsza należy zapoznać się z ich rodzajami: 

Zasięg i wysokość wylewki to dwie fundamentalne kwestie, które mają największy wpływ na komfortowe korzystanie z baterii i zlewozmywaka. W celu zapewnienia swobodnego korzystania z obydwu komór zlewu, warto zdecydować się na model z wysoką wylewką. W przypadku zlewozmywaka o płytkiej komorze, lepiej sprawdzi się bateria z niższą wylewką. 

Znajdź odpowiednią baterię kuchenną do swoich potrzeb 

Do wymarzonego zlewu dobierz odpowiednią baterię kuchenną. Wszystkie dostępne urządzenia wykonane są z wysokiej jakości stali, chromu lub mosiądzu. W ofercie znajdziesz baterie z wlewką uniesioną ku górze, opadającą ku dołowi lub wyciąganą, która ułatwia mycie naczyń w dużych zlewach. Możesz wybrać model klasyczny, nowoczesny lub retro, w zależności od wystroju Twojej kuchni. 

Bateria kuchenna powinna być nie tylko piękna, ale przede wszystkim powinna zapewnić wygodę i funkcjonalność. Ma ona bowiem wiele funkcji do spełnienia. Przygotowując potrawy wykonujemy szereg czynności, do których niezbędne jest skorzystanie ze zlewu i baterii. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę wybierając armaturę kuchenną, by korzystanie z niej było dla nas wygodne? 

Głowica to kolejny bardzo ważny element, który składa się na baterię kuchenną. Wyróżniamy egzemplarze do baterii dwuuchwytowych, mieszakowych oraz termostatycznych. Dodatkowo trzeba rozróżnić modele ceramiczne, a także uszczelkowe. Mieszakowe umożliwiają mieszanie się wody zimniej z ciepłą. Stosowane są głównie w bateriach jednouchwytowych. Pozwalają na regulowanie ciśnienia wody za pomocą dźwigni kranu. Głowice do baterii dwuuchwytowych umożliwiają przepływ osobno zimnej i ciepłej wodzie. Kontrola temperatury strumienia zachodzi za pomocą dwóch zaworów. Ostatni rodzaj to termostatyczne. Takie dają możliwość ustawienia temperatury wody, dzięki temu nie trzeba tego robić za każdym razem ręcznie. 

Wybierz odpowiednią baterię kuchenną do swojej kuchni 

Dobra bateria kuchenna to również taka, która jest odpowiednio dopasowana do zlewozmywaka. Jeżeli w kuchni mamy duży dwukomorowy typ, to najbardziej odpowiednia będzie opcja z długim wyciąganym wężykiem lub wysoka zamontowana na zlewie (na przykład bateria kuchenna Grohe). Taki kran umożliwia nalewanie wody do dużych garnków, które pod standardowymi modelami by się nie zmieściły. W przypadku małego wariantu z jednym otworem lub ociekaczem sprawdzi się niska jednouchwytowa bateria kuchenna Teka. Taki model jest dodatkowo wyposażony w ruchomą końcówkę, która ułatwi mycie zlewu i płukanie naczyń. Wysokie egzemplarze nie nadają się do małych i niezbyt głębokich zlewozmywaków, ponieważ rozpryskiwałyby wodę po całej kuchni. Z kolei wyciągany wężyk przy małym otworze zlewowym będzie nieestetycznie zwisał. Nie jest to wygodne ani praktyczne. 

Bateria chowana w blat to rewelacyjny pomysł, gdy mamy małą kuchnię. Takie rozwiązanie zaoszczędzi miejsce oraz sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać bardzo estetycznie. Dodatkowo ten model można chować w całości lub do pewnego stopnia. Niektóre z egzemplarze posiadają obie te opcje, inne tylko jedną. Bateria chowana w blat również fantastycznie sprawdzi się pod oknem, ponieważ nie będzie utrudniała do niego dostępu. 

Przestrzeń w kuchni wymaga doskonałego zagospodarowania, aby mogła być maksymalnie wygodna i funkcjonalna. Jej optymalne zaaranżowanie umożliwią Ci wszelkie akcesoria kuchenne, takie jak haczyki, relingi kuchenne czy klasyczne ociekacze. W kuchni nie może zabraknąć odpowiedniej deski do krojenia. 

Related Posts

1 comment

Tadeusz 26 stycznia, 2023 - 5:39 pm

Wiem jaki mikser kupie do swojej kuchni

Reply

Leave a Comment